KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 3386102
*
nr 338 6102
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell , Kjell Leander-Engström, "Fjällmotiv" 32x40
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:24
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
*
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
nr 338 6102
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell , Kjell Leander-Engström, "Fjällmotiv" 32x40
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2004 |
- Budhistorik
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:24 -
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17 -
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17